דף הבית היסטוריה 4.12.09 כפ"ס מנצחת את באר שבע 3-1 ושומרת על מאזן מושלם

4.12.09 כפ"ס מנצחת את באר שבע 3-1 ושומרת על מאזן מושלם

אם היו אומרים בתחילת השנה שבמחזור השמיני בכדורעף בליגת העל תהיה קבוצת הנשים מכפ"ס בלתי מנוצחת כנראה היה  זה חלום טוב,

אך כפ"ס הפכה את החלום למציאות וביום  שישי האחרון 4.12.09 ניצחה את אס"א באר שבע שהתחזקה משמעותית השנה ,אך עדיין לא הצליחה להביא את החיבור הנדרש ומדשדשת בתחתית הטבלה וצריכה את הניצחון מול כפ"ס גם אם העלייה לפלייאוף העליון היא רק תיאורטית בשלב הנוכחי. מצד שני מגיעה כפ"ס לאחר שניצחה את כל ששת המשחקים הקודמים בליגת העל והבטיחה סופית על עלייתה לפלייאוף העליון (למעשה זהו הניצחון השביעי ,אך בשל פירוקה של קבוצת אשקלון בוטלה תוצאת המשחק).

השחקנית המובילה בכפ"ס,אלונה צ'רקז,לא פתחה את המשחק בשל מתיחת שריר ברגל ואת מקומה במגרש תפסה מלי קושניר, כפ"ס הצליחה להוביל לאורך המערכה הראשונה ,אך התקשתה לעצור את גלית דבש מבאר שבע שסיימה נקודות חשובות והובילה את באר שבע להתמודדות ראויה במערכה הראשונה ,בתוצאה 22-20 לכפ"ס עבר הכדור לבאר שבע שהצליחה במכת פתיחה טובה לגרום  לשתי  טעויות לחץ לא  מחייבות של כפ"ס ולהפוך את תוצאת המשחק

ל 23-22 לבאר שבע. בכפ"ס בוצע חילוף חשוב של המאמן שקד חיימי ונכנסה  עינב מוחרר במקום יעל ילין לעמדת חוסמת האמצע והצליחה להרגיע את הקבוצה עם  נקודות חשובות  והרבה ניסיון ברשת שביחד  עם  התקפות מחץ של ניצן גפשטיין  שהפגיזה גם מהקו השני ניצחה כפ"ס את המערכה הראשונה 26-24.

את המערכה השנייה פתחה כפ"ס בהובלה קצרה שמיד עברה לידי באר שבע בראשותה של גלית דבש שנעצה כדורים בהנחתת  סלייד מאחורי המגישה ושירלי רוני שהייתה יעילה במרכז הרשת. המערכה השנייה אופיינה בחוסר יציבות של שתי הקבוצות כאשר כל פעם קבוצה אחרת מושכת את ההובלה. לקראת סיום המערכה הייתה זו באר שבע שהובילה בתוצאה 18-15. בכפ"ס. על אף הפציעה ,נכנסה למגרש אלונה צ'רקז שמייד הביאה שינוי אך לא הצליחה לסחוף אחריה את יתר הקבוצה שנראתה בסוף המערכה חסרת יציבות . בבאר שבע הבינו מייד והמשיכו להוביל את המערכה עד לניצחון 25-22 במערכה השנייה.

במערכה השלישית עלתה כפ"ס בהרכב החזק כאשר אלונה מול אלה,ניצן מול ויקה ועינב מול יעל -ההרכב דיבר על המגרש והשאיר את באר שבע ללא מענה ,במיוחד מול הנחתות מחץ של אלונה צ'רקז שהייתה בלתי ניתנת לעצירה והנחיתה בעוצמה על קו האלכסון כאילו אין חסימה ברשת. אליה  הצטרפו עינב מוחרר שעשתה עבודה מעולה במרכז הרשת וניצן גפשטיין שמצאה את מקומה בעמדת המצליבה ועושה כאב ראש לא קטן למאמני הקבוצות היריבות בליגת העל,  את המערכה השלישית ניצחה כפ"ס  25-14 וסה"כ במערכות 2-1 לכפ"ס.

במערכה הרביעית המשיכה כפ"ס להוביל ,אבל בבאר שבע התעוררו אחרי התרדמת במערכה הקודמת והזדנבו בכפ"ס לאורך כל המערכה,אמנם בקו הרשת הצליחה צ'רקז לחסום בצורה יפה את גלית דבש,אך באר שבע לא ויתרה ונצמדה לכפ"ס ואף הובילה  19-17 . בשלב זה לקח שקד חיימי פסק זמן חשוב והעיר את השחקניות לפניי שמגיעה מערכה החמישית , כפ"ס חזרה אחרי פסק הזמן,עצרה את באר שבע בחסימות בקו הרשת ורצה עד לסוף המערכה

וניצחה ברביעית 25-23 ואת המשחק כולו 3-1.

משהו טוב קורה בכפ"ס,אמנם זוהי רק ההתחלה,אבל רצף הניצחונות של קבוצת הנשים בליגת העל הוא בהחלט אחד הסימנים הראשונים לשינוי שהביאה הנהלת המועדון החדשה.

המשחק הבא של כפ"ס יהיה נגד רעננה שנמצאת יחד עם כפ"ס בראשות ליגת העל עם יחס טוב יותר במערכות.

רעננה מגיעה למשחק עם הרבה ביטחון עצמי אחרי הניצחון על אזרבייזן השבוע. אין ספק שזהו מבחן אמיתי לכפ"ס כאשר המטרה של כפ"ס היא לא רק לנצח את רעננה אלא לדעת להתמודד עם יריבה חזקה לאורך כל המשחק בכל העמדות ובשביל כך צריך משחק קבוצתי אדיר במיוחד כאשר את רעננה מובילה ויליקי שנחשבת לאחת השחקניות הטובות בארץ אם לא הטובה ביותר.

המשחק ייערך ביום ראשון 13.12.09 בשעה 19:00 באולם הספורט קריית שרת ברעננה.

אלונה צ'רקז:

ניצן גפשטיין:

עינב מוחרר:

חסימה. ויקה גונזלס ויעל ילין:

מוחרר בסלייד:

ניצחון מתוק 3-1:

מימין: ראש עיריית כפ"ס יהודה בן חמו, גרי אברמוביץ (יו"ר המועדון) וצביקה צרפתי(יו"ר מפעל המים):

משפחת ילין בהרכב כמעט מלא:

שחקני האקדמיה:

-0